Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ensoroot/domains/klinikaestetiqa.pl/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/core/components/extensions/manager/class--fw-extensions-manager.php on line 3665
Zabieg biowolumetrii twarzy – Klinika Estetiqa Wroclaw

Zabieg biowolumetrii twarzy

Zabieg biowolumetrii twarzy-przywracanie objętości skóry oraz poprawa owalu twarzy

Wolumetria to nauka o przywracaniu objętości.

Wolumetryczne odmładzanie twarzy obejmuje przywracanie utraconej z wiekiem objętości oraz zarysu twarzy. Zabieg można jednak stosować w każdym wieku.

Do modelowania twarzy i przywracania jej objętości przeznaczony jest specyficzny wypełniacz – kwas hialuronowy o znacznie większej gęstości niż ten stosowany do wypełniania zmarszczek czy ust.

Ogromną zaletą zabiegu jest natychmiastowy efekt odmłodzenia twarzy. Efekt utrzymuje się ok. 24 miesięce.

Zastosowanie preparatu Regenyal Idea Bioexpander

Jedyne na rynku połączenie usieciowanego i wolnego kwasu hialuronowegow jednym produkcie.  90 % jednofazowego HA  (crosslinked) o masie  (1 M Dalton + 2 M Dalton) + 10% wolnego HA o masie 500 K Dalton

Takie rozwiązanie pozwoliło na realizację niezwykle miękkiego preparatu o optymalnych zdolności ekspansji w tkankach przy jednoczesnym natychmiastowym efekcie nawilżenia skóry.

Bio-expander to materiał na bazie kwasu hialuronowego do modelowania całej twarzy oraz dużej wolumetrii.

NATURALNY

Zwiększona wiskoelastyczność pozwala na uzyskanie niezwykle naturalnych korekcji w porównaniu z typowymi preparatami do wypełnień wolumetrycznych.

EFEKT OBJĘTOŚCI

Dla materiału bio expander została stworzona specjalna technika podawania mikrokaniulą (27G – 40 mm, w opakowaniu produktu), która gwarantuje jak wyjątkowo naturalny efekt korekcji. Technika pozwala na zachowanie naturalnych, harmonijnych rysów twarzy pacjenta.

Trzy główne zasady tej techniki to: krzyżujące się tunele, głębokość podania – tkanka podskórna, co najmniej dwa miejsca wejścia kaniuli.

Uzupełnia ofertę linii wypełniaczy REGENYAL IDEA.

To innowacyjne rozwiązanie, które pomaga w kontrolowaniu rozległych wolumetrii.

Dzięki mniejszej lepkości i ekstremalnej plastyczności jest to skuteczna formuła we wszystkich tych przypadkach, gdzie chcemy uzyskać dużą jednolitość i spójność uzyskanej objętości, której efektem będzie zdecydowana poprawa jędrności, napięcia i elastyczności skóry typowych dla młodego wyglądu.

Przebieg zabiegu

Zabieg, do którego używamy gotowych ampułko-strzykawek z preparatem kwasu hialuronowego, polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu do tkanki podskórnej. Rezultat jest natychmiastowy.

Można zastosować znieczulenie (stosuje się znieczulenie kremem znieczulającym – wtedy pacjent musi zgłosić się na zabieg 30 minut wcześniej celem nałożenia znieczulenia). Po zabiegu, lekarz wykonuje masaż okolicy, w której zdeponowano implant.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia zaczerwienienie lub zasinienie spowodowane krwiakiem.

Pierwsze efekty widoczne są od razu, na całkowity efekt trzeba poczekać 2 – 3 tygodnie.

Po zabiegu należy wypijać duże ilości wody, stosować kremy nawilżające. Przez 3 tygodnie nie powinno się latać samolotem, nurkować, wykonywać zabiegów kosmetycznych, masaży, korzystać z sauny.

Możliwe powikłania

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub małe krwiaki, które ustępują po kilku dniach.

Przeciwwskazania

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie. Przeciwwskazania to:

  • ciąża i laktacja,
  • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • powstanie ziarniniaków i zgrubień po wcześniejszych zabiegach,
  • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),
  • zawsze planowane zabiegi laserem lub innym źródłem światła wykonujemy przed planowanym wypełnieniem.

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji występuje obrzęk i zaczerwienienie, który mija samoistnie po 2 – 3 dniach. W niektórych przypadkach może zajść konieczność pozostania przez kilka dni w domu ze względów estetycznych.

Cena zabiegu ustalana jest podczas konsultacji z lekarzem.