Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ensoroot/domains/klinikaestetiqa.pl/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/core/components/extensions/manager/class--fw-extensions-manager.php on line 3665
Zabieg modelowania ust – Klinika Estetiqa Wroclaw

Zabieg modelowania ust

Opis zabiegu

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Przed zabiegiem modelowania ust?

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust. Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu

Przebieg zabiegu modelowania ust?

Okolice ust są bardzo wrażliwe, z tego względu proponujemy pacjentom znieczulenie miejscowe: przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust poprzez:

  • zwiększenie objętości wargi czerwonej
  • modelowanie konturu ust
  • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust
  • uniesienie kącików ust

Po iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane celem równomiernego rozprowadzenia na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy preparat z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

Po zabiegu modelowania ust:

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, i sauna). Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Działania niepożądane

Po zabiegu mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiak. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Cena zabiegu ustalana jest po konsultacji z lekarzem.

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka, itp.)
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy

REGENYAL IDEA LIPS – preparat, który wykorzystujemy do zabiegów na ustach.

Produkt przeznaczony specjalnie do zabiegów na usta:

  • mniejsza lepkość (można podawać igłą 30G)
  • skuteczna kontrola efektów po zabiegu
  • ograniczone do minimum pojawienie się ewentualnych obrzęków (powszechnie występujących po podaniu wypełniacza: efekt uboczny, który choć krótkotrwały, jest dobrze widoczny w tak delikatnej okolicy i centralnej okolicy dla morfologii twarzy).